Maltoosa Adramees

(3 arvustused)

16,00

Komplekt päris heleda, kuldse tooniga õlle pruulimiseks. Õlu tuleb parajalt humalane.

Kategooria:

Kirjeldus

Komplekt sisaldab:
Linnaseekstrakt humalaga 2,4 kg
Õllepärm
Valmistusjuhend

20 liitri koduõlle pruulimiseks. 800g suhkru lisamisel tuleb kangust ligikaudu 5% mahust.

Legend

Adramees oli osav ja hinnatud kündja. Tema päev algas varakult koidu ajal. Päike polnud veel tõusnudki, kui adramees juba tallis toimetas. Kui esimene päiksekiir maa valgusega üle kuldas, surus adramees adra mulda. Andis hobusele piitsa ning nii tema päev algaski. Lõunaks oli suur põllulapp küntud ning adramees tegi lõunapausi. Peale leiba luusse laskmist asus järgmist põldu kündma. Kui päike hakkas puude latvu puudutama, ohkas adramees ja lõpetas töö. Tallis ja kuuris toimetused lõpetanud, lasi mees endale õlleankrust kannutäie heledat õlut ning istus laua taha. Ta võttis suure januse lonksu. Karge, tiheda vahuga, keelel mänglev humalkibedus. Adramees ohkas rahulolust, naaldudes seljatoele.

Silmad sulgenud kangastus tema ette õitsev aas. Mees lausa tundis keha soojendavat päikest. Uut sõõmu võttes tungis ninna lillede aroom, mis uimastas pea. Ta ei pea kündma. Ta lihtsalt lesib ja mõnuleb aasal.

Millal seda juua? Mis küsimus see on? Vala aga kann täis ja rüüpa. Peale seda pole küll mõtet enam sõitma minna või veelgi hullem, adra taha tolknema. Vaod tulevad sinka vonka. Lihtsalt naudi ja tunne rõõmu hetkest.

Lisainfo

Kaal2,5 kg

3 arvustust tootele Maltoosa Adramees

  1. vihmann

    Tegemist on väga hea heleda õllega. Tuli väga maheda maitsega õlle viimane kord.

  2. Taavi

    Väga hea ja maheda maitsega õlu tuli. Selle retsepti juures ei muudaks ma midagi. Isiklikult lisan natuke humalat lisaks, aga esimene õlletegu tuli mul igal juhul super!

  3. smlsarana

    Tegin oma kõige esimese katsetuse selle komplektiga. 40 liitrisesse ankrusse läks 2 komplekti. Nüüd läks juba teine ankrutäis sama kraami mulksuma. Sõbrad kõik kiitsid ja mina jäin väga rahule. Soovitan igal juhul!

Lisa arvustus